Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

"Pasowanie na Przedszkolaka"

Dnia 09.11.2010r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi odbyła się podniosła uroczystość. Po raz pierwszy w 100- letniej historii naszej szkoły dyrektor Andrzej Lauko dokonał „ Pasowania na przedszkolaka” dzieci z oddziału przedszkolnego „Krasnoludki”.

Maluchy zaprezentowały bardzo ciekawy program artystyczny, który wytrwale przygotowywały pod bacznym okiem swych wychowawczyń pani Doroty Mizerskiej, pani Iwony Przemyskiej, pani Danuty Król prowadzącej zajęcia umuzykalniające oraz pani Anny Sepioło uczącej j. angielskiego.

Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, grały na instrumentach muzycznych i tańczyły. Perfekcyjnie opanowały powierzone im role. Były uśmiechnięte, chętnie prezentowały się na scenie. Wesołą i miłą atmosferę podkreślały również ich kolorowe stroje oraz ciekawa scenografia. Najdonośniejszym momentem akademii było „Pasowanie na przedszkolaka”.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście : Wójt Gminy Nowa Słupia Wiesław Gałka, prezes „Fundacji z Uśmiechem” Wioletta Zdeb i wiceprezes Elżbieta Gołdyn, radny wsi Stara Słupia Ryszard Karpiński, emerytowany dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi pan Władysław Pepaś, nauczyciele, uczniowie oraz licznie zgromadzeni rodzice. Niezwykła akademia bardzo podobała się wszystkim zebranym.