Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

"Bezpieczny w sieci - powiedz to innym".

„Bezpieczny w sieci – powiedz to innym”
– konkurs na projekt koszulki (T-shirt) jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Uczniowie naszej szkoły są bardzo zaangażowani i zaawansowani w wykorzystywanie technologii informatycznej na zajęciach jak również w czasie wolnym. A chętni uczniowie z klasy VI (Paulina Kozera, Maciej Przemyski, Ilona Kałuża, Małgorzata Bochenek, Michał Dziułka) nawet prace domowe odrabiają korzystając z różnorodnych programów graficznych, tekstowych i multimedialnych i przesyłają je mailem do nauczyciela.

Kolejnym dowodem na wykorzystywanie technologii informacyjno – komunikacyjnych przez uczniów PSP w Starej Słupi jest udział w Ogólnopolskim Konkursie  Edukacyjnym  z Panem T.I.K.iem, poświęconym Internetowi i pracy w sieci. Konkurs był organizowany przez Gimnazjum nr 49 im. S. Starzyńskiego w Warszawie i Polskie Towarzystwo Informatyczne i  był skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem konkursu było:

•  rozbudzanie zainteresowań informatycznych;
  •  szerzenie idei bezpiecznej pracy w Internecie oraz wyrabianie odpowiednich nawyków;
  • zachęcanie do wspólnej, edukacyjnej zabawy jako mądrego sposobu spędzania czasu z komputerem;

Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować T-shirt (tworząc grafikę i hasło) informującą rówieśników jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W naszej szkole pracę nad projektami nadzorowała p. Anna Budzińska, której zadaniem było również rejestracja uczniów, przesyłanie prac konkursowych drogą elektroniczną oraz dosłanie tradycyjną pocztą oryginałów Kart rejestracji (wypełnionych przez szkołę, ucznia i rodzica).

Uczniowie klas IV – VI  ciężko, ale  twórczo projektowali swoje koszulki. W rezultacie powstało 19 projektów, z których w wyłonimy trzy najciekawsze.

Zapraszamy do głosowania na autora najciekawszego projektu.

Podziękowanie od organizatorów:

„Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za tak dużą aktywność.
Serdeczne podziękowania składamy Nauczycielom, których Uczniowie brali udział w Konkursie”.

p.s. Ja również składam podziękowania Uczniom klas IV – VI za wytrwałość, kreatywność, cierpliwość w dopracowywaniu szczegółów swojego projektu oraz aktywny udział w konkursie.

A. Budzińska

Głosuj na najciekawszy projekt koszulki wybierając imię i nazwisko autora!!!

Aby zagłosować wybierz przycisk "Wypełnij".

Wypełnij!