Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Sukces Filipa i Macieja Pater w ogólnopolskim konkursie „Da Vinci”

W dniu 30 października 2023 r. w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu „Da Vinci” połączone z otwarciem wystawy.

Do konkursu zgłoszono 352 prace z 18 placówek edukacyjnych.

Temat konkursu związany był z wykonaniem pracy projektowej dotyczącej turystyki rowerowej w ramach dwóch zadań:

Zadanie 1: Praca graficzna - przedstawienie pomysłu na najciekawszy design leśnego dwukołowca z wykorzystaniem różnych elementów przyrodniczych.

Zadanie 2: Praca fotograficzno-filmowa – ukazanie walorów przyrodniczo-kulturowych tras rowerowych wybranego parku narodowego poprzez wykonanie pracy projektowej w formie krótkiego reportażu fotograficzno-filmowego.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, znaleźli się w gronie nagrodzonych.

W zadaniu 2 – praca fotograficzno-filmowa,  kategoria I – indywidualna, kategoria A - osoby niepełnoletnie,

I miejsce zajął -  Filip Pater, uczeń klasy V,

a  II miejsce zdobył - Maciej Pater, uczeń klasy V.

Celem kampanii była aktywna ochrona przyrody nastawiona na zachowanie bioróżnorodności siedlisk i gatunków, promowanie działań proekologicznych, kształtowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie środowiska, aktywizacja dzieci i młodzieży na rzecz ochrony przyrody w proponowanych działaniach, współpraca z różnymi podmiotami promującymi edukację ekologiczną, promocja transportu zeroemisyjnego, a także zwrócenie uwagi na atrakcyjność tras rowerowych we wszystkich parkach narodowych i zachęcenie do aktywnej formy turystki rowerowej.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Linki do filmów konkursowych:

Film Filipa Pater -   https://youtu.be/ZTWhGKHxdTw?si=ogK-Gx0GzzOFQE9j

Film Macieja Pater - https://youtu.be/e6mOorsbE10?si=dy-9GW9cbvFHyVU8